Posted on

Na każdej witrynie, bez względu na poruszaną tematykę, znajdziemy mnóstwo linków. Link to odnośnik do innej strony WWW lub podstrony w obrębie tego samego serwisu. Nas interesuje w tym momencie opcja druga.

linkowanie_wewnetrzne.jpgDobrze zaplanowany układ wewnętrznych odnośników świetnie pomaga w optymalnym indeksowaniu stron przez wyszukiwarki. Pamiętajmy, że link może mieć dwojaką formę – tekstową lub graficzną. W przypadku pierwszej użytkownik klika we fragment tekstu, określany w języku informatycznym jako „anchor text”.

Jego treść jest bardzo istotna i powinna nawiązywać ściśle do tematu, jaki znajdzie się na podstronie. Specjaliści uważają, że do tej samej podstrony powinien znaleźć się tylko jeden link. Dzięki temu uda się uniknąć sytuacji, w której roboty wyszukiwarek zinterpretują mnogie linki jako duplikaty.

Idealnie będzie, jeśli tekst linku będzie pozycjonowaną frazą kluczową. Oprócz tego dla wzmocnienia linku można umieścić w nim atrybuty alt (obowiązkowy przy odnośnikach obrazkowych, na przykład banerach) oraz title (wyświetla tekstowy opis po najechaniu kursorem myszki na element).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *