Katalogi WWW

katalogi_www.jpg

Zbudowanie sporej bazy linków prowadzących do witryny to elementarz w zakresie pozycjonowania. Jest to również czynność prosta, która nie wymaga od nas posiadania żadnej szczegółowej wiedzy programistycznej. Właśnie dlatego możemy zrobić to sami nie ponosząc specjalnych kosztów. Katalogów stron WWW jest mnóstwo.

Część z nich ma lepszą lub gorszą reputację – informacji w tym zakresie należy szukać na forach poświęconych SEO oraz pozycjonowaniu. W sieci dominują katalogi darmowe, ale są również te, gdzie pobierane są opłaty za umieszczenie linku. Zwykle cena usługi nie przekracza 10 złotych. W formularzu dodawania strony wpisujemy adres domeny oraz tytuł.

Dobrze przygotowane katalogi pobierają nazwę serwisu automatycznie z tagu title. Ważny jest również opis. Jego objętość z reguły nie powinna przekraczać 300-500 znaków. Powinien on odpowiadać rzeczywistej treści witryny.

Można wpisać również słowa i frazy kluczowe powiązane z serwisem, co wpływa korzystnie na proces naturalnego pozycjonowania.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *