Jak dodać stronę do indeksu

Początek „życia” każdej strony internetowej i zakładanie sklepu internetowego są nieodłącznie związane z dodaniem jej do indeksu. Ten proces jest kluczowy dla webmasterów i wydawców, jednak nie zawsze idzie tak sprawnie, jak ci by tego chcieli. Dlatego można nieco to przyspieszyć i zgłosić stronę do indeksu Google poprzez specjalny formularz.

Niektóre strony, jak choćby blogi tworzone w usłudze Blogger.com, trafiają do indeksu automatycznie, o ile ich autorzy nie zechcą inaczej. Samo zgłoszenie nie oznacza jednak, że witryna od razu pojawi się w wynikach.

Dużo lepiej będzie, jeśli zostanie umieszczony odnośnik na innej stronie, która już jest przez Google „przetrawiona”. Im większe zainteresowanie serwisem, im więcej użytkowników go odwiedza, tym również wzrasta szansa na szybkie i regularne indeksowanie. W ciągu chwili można sprawdzić, jak postępuje indeksacja strony.

jak_dodac_strone_do_indeksu.jpgWystarczy wpisać w pasku wyszukiwania Google specjalną komendę site:adres_domeny. Uznaje się stronę za poprawnie zindeksowaną, gdy w wynikach uwzględnianych jest więcej niż 80 proc. wszystkich opublikowanych podstron.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *